Templomok

Templom Felekezetsorrend változtatás Tájegység Festés éve
Szentgerice unitárius Székelyföld 1670
Dicsőszentmárton unitárius egyéb 1769
Énlaka unitárius Székelyföld 1668
Homoródkarácsonyfalva unitárius Székelyföld
Kálnok unitárius Székelyföld 1781
Magyarandrásfalva unitárius Székelyföld
Nyárádszentmárton unitárius Székelyföld 1667
Szentábrahám unitárius Székelyföld 1680
Oklánd unitárius Székelyföld 1771
Homoródszentpéter unitárius Felső-Tisza-vidék 1725
Medesér unitárius egyéb 1810
Gelence római katolikus Székelyföld 1628
Csikdelne római katolikus Székelyföld 1613
Kissikátor római katolikus Felföld
Szentsimon római katolikus Felföld 1650
Almágy római katolikus Felföld
Nádújfalu-Mátraterenye római katolikus Felföld 1746
Orlajtörék római katolikus egyéb 1795
Bánffyhunyad református Kalotaszeg 1705
Drávaiványi református Ormánság 1792
Szilágylompért református Szilágyság
Zsurk református Felső-Tisza-vidék 1795
Felsőboldogfalva református Székelyföld 1670
Csetfalva református Felső-Tisza-vidék 1753
Bögöz református Székelyföld 1724
Csengersima református Felső-Tisza-vidék 1761
Csenger református Felső-Tisza-vidék 1745
Dövény református Felföld 1897
Ége református Székelyföld 1702
Farcád református Székelyföld 1629
Füzér református Felföld 1832
Farnas református Kalotaszeg 1750
Gacsály református Felső-Tisza-vidék 1759
Gyerővásárhely református Kalotaszeg 1752
Gyügye református Felső-Tisza-vidék 1767
Kalotadámos református Kalotaszeg 1774
Kézdimártonfalva református Székelyföld 1754
Kórós református Ormánság 1790
Körösfő református Kalotaszeg 1764
Kovácshida református Ormánság 1830
Kraszna református Szilágyság 1736
Magyarbikal református Kalotaszeg 1697
Magyarkiskapus református Kalotaszeg 1743
Magyarlóna református Kalotaszeg 1750
Magyarvalkó református Kalotaszeg 1778
Magyarvista református Kalotaszeg 1699
Maksa református Székelyföld
Nádasdaróc református Kalotaszeg 1750
Nagypetri református Kalotaszeg 1713
Rudabánya református Felföld 1758
Sonkád református Felső-Tisza-vidék 1766
Szacsva református Székelyföld 1791
Szalóka református Felső-Tisza-vidék 1794
Székelydálya református Székelyföld 1630
Szilágysomlyó református Szilágyság 1738
Sztána református Kalotaszeg 1743
Tancs református Székelyföld 1676
Técső református Felső-Tisza-vidék 1748
Zabola református Székelyföld 1772
Zubogy református Felföld 1726
Bogártelke református Kalotaszeg 1794
Abony református egyéb 1740
Adorjás református Ormánság 1837
Adorjás református Ormánság 1837
Alacska református Felföld 1771
Alsószuha református Felföld 1800
Bánhorváti református Felföld 1790
Csaroda református Felső-Tisza-vidék 1777
Darnó református Felső-Tisza-vidék 1834
Dédestapolcsány református Felföld 1800
Edelény református Felföld 1792
Gáborján református egyéb 1805
Gyerőmonostor református Felső-Tisza-vidék 1757
Imola református Felföld 1785
Jósvafő református Felföld 1794
Kalotaszentkirály református Felföld
Kisrozvágy református egyéb 1799
Kömörő református Felső-Tisza-vidék 1802
Ládbesenyő református Felföld 1756
Milota református Felső-Tisza-vidék
Nagygalambfalva református egyéb 1789
Pamlény református Felföld 1764
Patapoklosi református egyéb 1794
Radostyán református Felföld 1784
Rakacaszend református Felföld 1657
Sajóecseg református Felföld 1772
Sajószentpéter református Felföld
Siklód református egyéb 1645
Somlyóújlak református egyéb 1775
Szalóc református egyéb
Szilice református egyéb
Szőlősgyula református egyéb
Tarpa református egyéb 1788
Teresztenye református egyéb 1797
Túrricse református egyéb 1792
Túrony református Ormánság
Zádorfalva református Felföld
Zalaszentgyörgy református egyéb 1517
Vámosoroszi református egyéb 1806
Kisfalud evangélikus egyéb 1815
Berzétekörös evangélikus Felföld 1786
Karaszkó evangélikus Felföld 1743
Kiéte evangélikus Felföld
Rimabánya evangélikus egyéb 1783
Gávavencsellő Felső-Tisza-vidék