Templomok

Templom Felekezet Tájegység Festés évesorrend változtatás
Dövény református Felföld 1897
Adorjás református Ormánság 1837
Adorjás református Ormánság 1837
Darnó református Felső-Tisza-vidék 1834
Füzér református Felföld 1832
Kovácshida református Ormánság 1830
Kisfalud evangélikus egyéb 1815
Medesér unitárius egyéb 1810
Vámosoroszi református egyéb 1806
Gáborján református egyéb 1805
Kömörő református Felső-Tisza-vidék 1802
Alsószuha református Felföld 1800
Dédestapolcsány református Felföld 1800
Kisrozvágy református egyéb 1799
Teresztenye református egyéb 1797
Zsurk református Felső-Tisza-vidék 1795
Orlajtörék római katolikus egyéb 1795
Szalóka református Felső-Tisza-vidék 1794
Bogártelke református Kalotaszeg 1794
Jósvafő református Felföld 1794
Patapoklosi református egyéb 1794
Drávaiványi református Ormánság 1792
Edelény református Felföld 1792
Túrricse református egyéb 1792
Szacsva református Székelyföld 1791
Kórós református Ormánság 1790
Bánhorváti református Felföld 1790
Nagygalambfalva református egyéb 1789
Tarpa református egyéb 1788
Berzétekörös evangélikus Felföld 1786
Imola református Felföld 1785
Radostyán református Felföld 1784
Rimabánya evangélikus egyéb 1783
Kálnok unitárius Székelyföld 1781
Magyarvalkó református Kalotaszeg 1778
Csaroda református Felső-Tisza-vidék 1777
Somlyóújlak református egyéb 1775
Kalotadámos református Kalotaszeg 1774
Zabola református Székelyföld 1772
Sajóecseg református Felföld 1772
Oklánd unitárius Székelyföld 1771
Alacska református Felföld 1771
Dicsőszentmárton unitárius egyéb 1769
Gyügye református Felső-Tisza-vidék 1767
Sonkád református Felső-Tisza-vidék 1766
Körösfő református Kalotaszeg 1764
Pamlény református Felföld 1764
Csengersima református Felső-Tisza-vidék 1761
Gacsály református Felső-Tisza-vidék 1759
Rudabánya református Felföld 1758
Gyerőmonostor református Felső-Tisza-vidék 1757
Ládbesenyő református Felföld 1756
Kézdimártonfalva református Székelyföld 1754
Csetfalva református Felső-Tisza-vidék 1753
Gyerővásárhely református Kalotaszeg 1752
Farnas református Kalotaszeg 1750
Magyarlóna református Kalotaszeg 1750
Nádasdaróc református Kalotaszeg 1750
Técső református Felső-Tisza-vidék 1748
Nádújfalu-Mátraterenye római katolikus Felföld 1746
Csenger református Felső-Tisza-vidék 1745
Magyarkiskapus református Kalotaszeg 1743
Sztána református Kalotaszeg 1743
Karaszkó evangélikus Felföld 1743
Abony református egyéb 1740
Szilágysomlyó református Szilágyság 1738
Kraszna református Szilágyság 1736
Zubogy református Felföld 1726
Homoródszentpéter unitárius Felső-Tisza-vidék 1725
Bögöz református Székelyföld 1724
Nagypetri református Kalotaszeg 1713
Bánffyhunyad református Kalotaszeg 1705
Ége református Székelyföld 1702
Magyarvista református Kalotaszeg 1699
Magyarbikal református Kalotaszeg 1697
Szentábrahám unitárius Székelyföld 1680
Tancs református Székelyföld 1676
Felsőboldogfalva református Székelyföld 1670
Szentgerice unitárius Székelyföld 1670
Énlaka unitárius Székelyföld 1668
Nyárádszentmárton unitárius Székelyföld 1667
Rakacaszend református Felföld 1657
Szentsimon római katolikus Felföld 1650
Siklód református egyéb 1645
Székelydálya református Székelyföld 1630
Farcád református Székelyföld 1629
Gelence római katolikus Székelyföld 1628
Csikdelne római katolikus Székelyföld 1613
Zalaszentgyörgy református egyéb 1517
Szilágylompért református Szilágyság
Homoródkarácsonyfalva unitárius Székelyföld
Kissikátor római katolikus Felföld
Magyarandrásfalva unitárius Székelyföld
Maksa református Székelyföld
Almágy római katolikus Felföld
Gávavencsellő Felső-Tisza-vidék
Kalotaszentkirály református Felföld
Kiéte evangélikus Felföld
Milota református Felső-Tisza-vidék
Sajószentpéter református Felföld
Szalóc református egyéb
Szilice református egyéb
Szőlősgyula református egyéb
Túrony református Ormánság
Zádorfalva református Felföld