Templomok

Templom Felekezet Tájegységsorrend változtatás Festés éve
Szilágylompért református Szilágyság
Kraszna református Szilágyság 1736
Szilágysomlyó református Szilágyság 1738
Felsőboldogfalva református Székelyföld 1670
Gelence római katolikus Székelyföld 1628
Szentgerice unitárius Székelyföld 1670
Bögöz református Székelyföld 1724
Csikdelne római katolikus Székelyföld 1613
Ége református Székelyföld 1702
Énlaka unitárius Székelyföld 1668
Farcád református Székelyföld 1629
Homoródkarácsonyfalva unitárius Székelyföld
Kálnok unitárius Székelyföld 1781
Kézdimártonfalva református Székelyföld 1754
Magyarandrásfalva unitárius Székelyföld
Maksa református Székelyföld
Nyárádszentmárton unitárius Székelyföld 1667
Szacsva református Székelyföld 1791
Székelydálya református Székelyföld 1630
Szentábrahám unitárius Székelyföld 1680
Tancs református Székelyföld 1676
Zabola református Székelyföld 1772
Oklánd unitárius Székelyföld 1771
Drávaiványi református Ormánság 1792
Kórós református Ormánság 1790
Kovácshida református Ormánság 1830
Adorjás református Ormánság 1837
Adorjás református Ormánság 1837
Túrony református Ormánság
Bánffyhunyad református Kalotaszeg 1705
Farnas református Kalotaszeg 1750
Gyerővásárhely református Kalotaszeg 1752
Kalotadámos református Kalotaszeg 1774
Körösfő református Kalotaszeg 1764
Magyarbikal református Kalotaszeg 1697
Magyarkiskapus református Kalotaszeg 1743
Magyarlóna református Kalotaszeg 1750
Magyarvalkó református Kalotaszeg 1778
Magyarvista református Kalotaszeg 1699
Nádasdaróc református Kalotaszeg 1750
Nagypetri református Kalotaszeg 1713
Sztána református Kalotaszeg 1743
Bogártelke református Kalotaszeg 1794
Zsurk református Felső-Tisza-vidék 1795
Csetfalva református Felső-Tisza-vidék 1753
Csengersima református Felső-Tisza-vidék 1761
Csenger református Felső-Tisza-vidék 1745
Gacsály református Felső-Tisza-vidék 1759
Gyügye református Felső-Tisza-vidék 1767
Sonkád református Felső-Tisza-vidék 1766
Szalóka református Felső-Tisza-vidék 1794
Técső református Felső-Tisza-vidék 1748
Csaroda református Felső-Tisza-vidék 1777
Darnó református Felső-Tisza-vidék 1834
Gávavencsellő Felső-Tisza-vidék
Gyerőmonostor református Felső-Tisza-vidék 1757
Homoródszentpéter unitárius Felső-Tisza-vidék 1725
Kömörő református Felső-Tisza-vidék 1802
Milota református Felső-Tisza-vidék
Dövény református Felföld 1897
Füzér református Felföld 1832
Kissikátor római katolikus Felföld
Rudabánya református Felföld 1758
Szentsimon római katolikus Felföld 1650
Zubogy református Felföld 1726
Alacska református Felföld 1771
Almágy római katolikus Felföld
Alsószuha református Felföld 1800
Bánhorváti református Felföld 1790
Berzétekörös evangélikus Felföld 1786
Dédestapolcsány református Felföld 1800
Edelény református Felföld 1792
Imola református Felföld 1785
Jósvafő református Felföld 1794
Kalotaszentkirály református Felföld
Karaszkó evangélikus Felföld 1743
Kiéte evangélikus Felföld
Ládbesenyő református Felföld 1756
Nádújfalu-Mátraterenye római katolikus Felföld 1746
Pamlény református Felföld 1764
Radostyán református Felföld 1784
Rakacaszend református Felföld 1657
Sajóecseg református Felföld 1772
Sajószentpéter református Felföld
Zádorfalva református Felföld
Dicsőszentmárton unitárius egyéb 1769
Kisfalud evangélikus egyéb 1815
Abony református egyéb 1740
Gáborján református egyéb 1805
Kisrozvágy református egyéb 1799
Medesér unitárius egyéb 1810
Nagygalambfalva református egyéb 1789
Orlajtörék római katolikus egyéb 1795
Patapoklosi református egyéb 1794
Rimabánya evangélikus egyéb 1783
Siklód református egyéb 1645
Somlyóújlak református egyéb 1775
Szalóc református egyéb
Szilice református egyéb
Szőlősgyula református egyéb
Tarpa református egyéb 1788
Teresztenye református egyéb 1797
Túrricse református egyéb 1792
Zalaszentgyörgy református egyéb 1517
Vámosoroszi református egyéb 1806